Widokówki z Korsyki...

Marek | Blog Marka | 2023-08-31, 19:54

Miałem sen... Leciałem do Australii z za dużym bagażem. Przepakowałem walizy i... jednak Korsyka. Bliżej, a też pięknie. Pamiętam pierwsze wrażenie po zobaczeniu Porto. Od razu wiedziałem, że to jedno z "moich" miejsc na ziemi. I tu nic się nie zmieniło... Na pizzę do Erbalungi już nie muszę lecieć. Bliżej jest Quirino w Cieplicach. Wodę Orezza można kupić w internecie. Ale nie mam już aparatu, który robił takie kliszowe zdjęcia... Kolorowe wspomnienia zostały.
(Dalej…)

Wczoraj, kiedy...

Marek | Blog Marka | 2023-08-29, 19:54

...byłem młody. Pierwsza podróż do Australii. Prawie 30 lat temu. Zdjęcia kliszowe z Sydney. Słowa do piosenki "Hier encore" Charles Aznavour napisał w 1964 roku. "Yesterday, When I Was Young" ma ponad 90 wykonań. Wczoraj słuchałem wersji Shirley Bassey. Wzruszająca... "Dzień zagłady" to film z 1998 roku. Dziś go oglądałem. 25 lat temu mieliśmy inny świat i takie bajki wymyślano. Niby zagłada, a jednak beztroska...
(Dalej…)

Pizza z grzybami...

Marek | Moja prywatna lista | 2023-08-26, 19:54

O każdej porze roku jest pyszna. Ale ze świeżymi prawdziwkami zbieranymi wczoraj? Zjawiskowa... Tajemnica tkwi także w serach i oliwie. Poza tym nigdy wcześniej nie jadłem prawdziwków z grilla. Quirino... w Cieplicach. Warto wracać. Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach to też już moje miejsce. Tam w środę rano na spacerze przed śniadaniem było... 15 stopni. Przyjemnie. Dziś w Warszawie było upalnie, miało padać - nie padało. Jutro ma padać... Przespać dzień?
(Dalej…)

Wodospad...

Marek | Blog Marka | 2023-08-24, 19:54

Spacer na wysokości 1400 metrów? Najważniejsze, że pogoda dopisała. Zdjęcia ze słońcem zza chmur zawsze są piękne... Czesi mają to dobrze zorganizowane. Duży parking, a dalej autobusem, aż do miejsca, które jest startem spaceru. Grażka mówi, że mieliśmy szczęście zobaczyć kwitnącą gencjanę... Knedliki, smażeny syr, spickova, gulasz i piwo nadal pyszne... Tak było w poniedziałek.
(Dalej…)

Korsyka...

Marek | Moja prywatna lista | 2023-08-19, 19:54

Marzenia jak ptaki... To musiało być we wrześniu 2004 roku. Zabrałem w podróż tylko jedną książkę. Dana Browna "Kod Leonarda DaVinci". To był tylko tydzień, a i tak wyznaczałem sobie ile stron książki mogę przeczytać dziennie. Pogoda jak widać, zdjęcia kliszowe - jak widać. Stacjonowałem w Erbalundze, ale Porto musiało się zdarzyć gdzieś po drodze. Wodę Orezza można już u nas kupić, tu zaszła zmiana. Świat zmalał...
(Dalej…)

Upał!

Marek | Blog Marka | 2023-08-17, 19:54

Co zrobić, żeby spać, kiedy nad ranem za oknem jest 21 stopni Celsjusza? Trzeba założyć klimatyzację w mieszkaniu, Panie Marku... Next Year, Baby. Kliszowe, dziś pokazuję zdjęcia robione aparatem fotograficznym. 36 klatek i jakoś trzeba sobie z tym poradzić. Nowa Zelandia, grudzień 2004 roku. Tuż przed świątecznym tsunami... Nowa Zelandia w grudniu, czyli latem jest zielona. Zjawiskowo piękna. Niechby mi się przyśniła...
(Dalej…)

Chełmno...

Marek | Blog Marka | 2023-08-15, 19:54

Perspektywy 9 Hills Festival odbywa się w Chełmnie od 2016 roku... Co za festiwal, co za miasto! Dziękuję za zaproszenie, bardzo dziękuję za udział Słuchaczy 357 w spotkaniu. Było wspaniale. A potem jeszcze smacznie w restauracji Fyrtel. Spacer po starówce uwieczniłem na zdjęciach. Pogoda też dopisała. I jak tu nie jechać? To może być tak, że ja tam będę wracał? Dziś było piekło w mieście... 35 stopni to może w Australii, ale nie u nas. Tak było dziś. I jak tu spać, kiedy nad ranem będzie 20 stopni?
(Dalej…)

This Is America...

Marek | Moja prywatna lista | 2023-08-12, 19:54

Dobry rocznik 1954 - Pat Metheny ma dziś urodziny. Najlepszego dla wszystkich dzisiejszych jubilatów! Śniłem ostatniej nocy, że byłem na koncercie Pata. Wino na dziś Puglia Primitivo 1954 z 2020 roku... Na zdjęciach robimy sobie wycieczkę do parku narodowego Grand Tenton w stanie Wyoming. Sierpień 2008 roku, w czasie gdy w Pekinie trwały Igrzyska Olimpijskie. Mecz Hurkacza z Alcarazem powinien być finałem tego turnieju... Jutro Chełmno, do zobaczenia.
(Dalej…)

Drugie podejście...

Marek | Blog Marka | 2023-08-10, 19:54

https://www.youtube.com/watch?v=wz5TabxWMj4&t=16s ... ale tylko na filmie i na zdjęciach. Film jest nie do odzobaczenia, konieczności oglądania więc nie ma. Uwaga, lato wraca! Oby... Jutro będę "druhem zastępowym". Będę wspierał system i liczę na Słuchaczy. Wczoraj zmarł Robbie Robertson, przedwczoraj Rodriguez. Muzyka pozostała... Somewhere Down the Crazy River.
(Dalej…)

Pomidory...

Marek | Blog Marka | 2023-08-08, 19:54

To jest ten czas! Nasze pomidory są najlepsze, najsmaczniejsze... Ile to potrwa? Jakieś dwa miesiące. Nie da się najeść na zapas, ale korzystam ile wlezie. Bazarek Top 5: pomidory malinowe, pomidory żółte, bawole serca, czereśnie Kordia, żółta fasolka szparagowa. Smacznego... Mam nadzieję, że mnie nie przeziębiło. Rano 13 stopni, w dzień 20? Takie mamy lato... Jest tak, jak w Hobart zimą. Dziwny jest ten świat. Zdjęcia z ogrodu w Szadku... Wczoraj i dziś filmy z Sandrą Bullock. Przypadkiem?
(Dalej…)

Lato w Jakuszycach...

Marek | Moja prywatna lista | 2023-08-05, 19:54

Po skoku w Lubinie, poniedziałek i wtorek spędziłem w Jakuszycach. Rankami 12 stopni, mgła i deszcz. Jak to latem... Cudownie. A jak tam się śpi? Kiedy deszcz przestawał padać - spacery. Między innymi do Orla - jak widać na zdjęciach. Sezon grzybowy jeszcze się tam nie zaczął. Na moim "starym bazarku" też grzybow brak. Za to pomidory i czereśnie? Nic tylko brać. Czy pisałem już, że żółte pomidory w szczycie sezonu smakują jak mango? Sezon trwa...
(Dalej…)

Spadochron...

Marek | Blog Marka | 2023-08-03, 19:54

Przed 50 skoczyłem na bungy. Przed 70 ze spadochronem... To było w niedzielę, tuż po południu. W Lubinie... www.skykrawiec.pl. Kto lubi wyzwania, powinien sprawdzić tę stronę... 16 minut lotu Cesną na wysokość 4 tysięcy metrów, a potem... największy stres. Swobodne spadanie z prędkością 230 kilometrów. Jakieś 10 sekund z wiatrem na twarzy i we włosach. Potem łapie nas spadochron. Niecała minuta i ziemia. "Czy mogę jeszcze trochę poleżeć?". To były moje pierwsze słowa po lądowaniu... To był dzień!
(Dalej…)

Marek Niedźwiecki RSS Feed

Ten blog to wyraz moich osobistych poglądów. MN